Zbog ozljede suca finala Lige prvaka pao najkasniji gol u povijesti Bundeslige

Toni Horvat
26.08.2017.10:30
Reuters

sažeto

Četvrtom sucu dugo je trebalo da se pripremi za zamjenu ozlijeđenog Felixy Byrcha, pa je nadoknada potrajala čak 13 minuta. U 100. minuti pao je povijesni gol

Toni Horvat

U prvoj utakmici 2. kola Bundeslige HSV je u gostima pobijedio Köln 3-1, a zbog ozljede glavnog suca utakmica je produljena, pa je pao i najkasniji gol u povijesti Bundeslige.

Felix Brych, koji je sudio ovogodišnji finale Lige prvaka, a ozlijedio se početkom drugog poluvremena, pa ga je morao zamijeniti četvrti sudac. Soren Storks dugo se pripremao za svoj prvi ulazak na teren u Bundesligi, a u prvoj minuti debija pokazao je drugi žuti karton gostujućem braniču Mergimu Mavraju i isključio ga.

U tom je trenutku HSV vodio 2-0, a taj je rezultat stajao do nadoknade, koju je Storks zbog vlastite sporosti u pripremi otegnuo na čak 13 minuta. U 97. minuti Sorensen je dao domaćinima nadu u preokret, ali u 100. je Lewis Holtby pogodio za konačnih 1-3 i postao strijelac najkasnijega gola u povijesti najjače njemačke nogometne lige.