Sudac poništio bombu Payeta, ali ni to nije zaustavilo kišu golova u Francuskoj

Slaven Knežević
12.04.2018.23:00
Getty Images

sažeto

Poznati su svi putnici u polufinale Europske lige, a najzanimljiviji susreti igrali su se u Marseilleu i Salzburgu gdje je ukupno palo 12 golova

Uzvratna večer četvrtfinala Europske lige ponudila je kišu golova, a najspektakularniji pogodak dana iz nepoznatog je razloga poništio je nizozemski sudac Bjorn Kuipers kojem je dodijeljena utakmica između Marseillea i RB Leipziga.

Dimitri Payet u 17. minuti susreta zabio je golčinu s nekih 25 metara i izazvao erupciju oduševljenja cijelog stadiona. Slavlje se još nije smirilo, a sudac je poništio gol jer je navodno Mitroglu nakon asistencije faulirao gostujućeg braniča Stefana llsankera.

Bila je to i najluđa utakmica večeri u kojoj je već do poluvremena na semaforu stajalo 3-1 za Marseille. RB Leipzig je na gostovanje u Francusku došao s prednošću od 1-0 i u uzvratu poveo već u 2. minuti preko Brume. Sve je izgledalo dobro za goste, ali taj gol kao da je razljutio domaćine koji su već do poluvremena, i s poništenim golom, došli do velike prednosti.

U 6. minuti Ilsanker je zabio autogol, a dva gola za domaći sastav dodali su Sarr i Thauvin. Nadu gostima donio je Augustin u 55. minuti, ali prolaz Marseillea potvrdio je Payet, ovaj puta priznatim golom, u 60. minuti. Točku na i stavio je Sakai golom za 5-1 u četvrtoj minuti sučeve nadoknade.

Zanimljivo je bilo i na drugim terenima. U Salzburgu je domaćin razbio Lazio s 4-1 i tako poništio njihovu prednost od 4-2 iz prve utakmice. U Moskvi je CSKA vodio protiv Arsenala s 2-0, no topnici su uspjeli doći do 2-2 i s 4-1 u prvom susretu proći do polufinala. Sporting je došao do pobjede koja je samo prestiž. Na domaćem terenu slavili su s 1-0 protiv Atletico Madrida, ali Španjolce je dalje poslala pobjeda od 2-0 iz prve utakmice.