Sudac pogurao Dinamo prema laganoj pobjedi protiv Cibalije

Toni Horvat
21.07.2017.22:10
Srdjan Vrancic / CROPIX

sažeto

Dinamo je u 2. kolu Prve HNL pobijedio Cibaliju 4-0. Sve je počelo u 10. minuti krajnje dvojbenim penalom na Soudaniju, koji je realizirao Hodžić

Toni Horvat

I u ovoj sezoni Dinamo pobjeđuje na sudački pogon. Protiv Cibalije ne bi smjelo biti potrebe za tim, ali sudac Dario Bel valjda se vodio onom narodnom "bolje spriječiti nego liječiti", pa je već u 10. minuti dosudio u najmanju ruku sporan jedanaesterac za "modre", koji je Armin Hodćić pretvorio u vodstvo i trasirao put do lagane pobjede 4-0.

Kao i prošle sezone u Vinkovcima u okršaju istih protivnika, junak spornog penala bio je El Arabi Soudani, koji je zaista usavršio umijeće padanja u šesnaestercu. Ovaj je put počeo padati prije kontakta s golmanom Zvonimirom Šubarićem, kojeg, čini se, naposljetku uopće nije ni bilo.

Armin Hodzic goal - Dinamo Zagreb 1-0 Cibalia... by gameofsports

I dok u zemljama koje cijene fair play i preziru varalice, poput Engleske, suci kažnjavaju etablirane glumce ignoriranjem i većih kontakata, u Hrvatskoj vladaju neki drugi ideali.

Hodižić je zabio za 1-0, u 23. minuti vodstvo je udvostručio Junior Fernandes, u 43. se nadovezao Hodžić svojim drugim golom, a sve je zaključio Ante Ćorić u 71. minuti. Posljednja dva gola ponajviše su zasluga asistenta Amera Gojaka.

A Cibalijin golman zaista nije imao sreće. Osim što je dobio žuti karton pri onoj lakrdiji od penala, nakon manje od pola sata igre morao je izaći nakon što ga je Hodžić nagazio.

Uglavnom, razlika u kvaliteti je takva da je ovaj rezultat realan i bez izmišljenog penala. Stvarno je sramota da se suci boje ignorirati bilo koju naznaku kontakta u šesnaestercu Dinamovih protivnika.

I sad kad znamo da će nova sezona u mnogočemu biti poput dosadašnjih, spomenimo da drugo kolo u subotu nastavljaju Slaven Belupo i Lokomotiva (19 sati) te Rijeka i Rudeš (21 sat), a u nedjelju zaključuju Inter i Hajduk (19 sati) te Istra i Osijek (21 sat).