Rakitić zabio u pobjedi Barcelone, ali uz pomoć Granadina braniča ▶️

Toni Horvat
02.04.2017.22:45
Aitor Alcalde/Getty Images

sažeto

Barcelona je zadržala prednost na vrhu Primere nad Realom pobijedivši na gostovanju kod Granade 4-1. Za treći je gol zaslužan Ivan Rakitić, ali ne bi ga zabio da se lopta nije odbila od domaćeg braniča

Toni Horvat

Vrh Primere nakon 29. kola izgleda kao i nakon prethodnog. Barcelona ima dva boda više i utakmicu manje od Real Madrida.

"Kraljevski klub" dugo je lomio Alaves, još u 85. minuti vodio je samo 1-0 golom Karima Benzeme, ali onda su zabili Isco i Nacho za naposljetku ipak uvjerljivu pobjedu.

Luka Modrić igrao je do 68. minute kad ga je zamijenio Mateo Kovačić.

Barcelona je u večernjem terminu odgovorila pobjedom 4-1 kod slabašne Granade, iako je igrala bez suspendiranog Lea Messija. Povela je u 44. minuti golom Luisa Suareza, ali u 50. ju je izjednačujućim golom šokirao Boga. Prednost Kataloncima vratio je u 64. Paco Alcacer, a u 83. uz dosta sreće golmana domaćih svladao i Ivan Rakitić.

Lopta se odbila do njega, pa je tukao s 15-ak metara, ali lopta bi otišla pokraj stative da po putu nije zakačila Sauniera, promijenila smjer i ušla u mrežu, pa je s pravom braniču Granade pripisan autogol, a Raketa je službeno ostao na pet golova u sezoni. Konačnih 4-1 postavio je Neymar u 90. minuti.

Rakitić je prije poteza iz kojeg je pao treći gol dobio žuti karton, a zamijenjen je u 87. minuti.