Osvojile Svjetsko prvenstvo u nogometu, a onda postale hit na društvenim mrežama nakon što su 'procurile' snimke iz svlačionice

100posto
08.07.2019.14:00
Screenshot

sažeto

Nogometašice SAD-a osvojile su svoje četvrto Svjetsko prvenstvo, a snimke slavlja iz svlačionice su oduševile brojne fanove

100posto

Završilo je Svjetsko nogometno prvenstvo u Francuskoj, a pehar namijenjen najboljima na svijetu još su jednom podigle Amerikanke nakon što su u finalu pobijedile Nizozemke s 2-0. Nogometašice SAD-a u vodstvo su, protiv sjajne Nizozemske koja se odlično držala, uspjele doći tek u 61. minuti nakon što je kapetanica Megan Rapinoe zabila s bijele točke.

Penal je izborila ponajbolja svjetska nogometašica Alex Morgan, a Rapinoe je bila sigurna za 1-0 u velikom finalu. Rapinoe je tako, s 34 godine i dva dana, postala najstarija igračica koja je zabila u finalu i prva koja je zabila s bijele točke. Iz igre je izašla u 79. minuti i dobila ovacije tribina.

Getty Images

Pobjedu je osam minuta kasnije potvrdila Rose Lavelle golom za 2-0 nakon što ju je sjajno uposlila Dunn. Bio je to 26 gol na prvenstvu za reprezentaciju SAD-a što je također rekord Mundijala. Amerikanke su tako došle do svojeg četvrtog naslova prvaka, a njihova izbornica Jillian Ellis jedina je u povijesti s reprezentacijom osvojila dva velika natjecanja.

Naravno, nogometašice SAD-a su pokupile i brojne pojedinačne nagrade pa je tako Alyssa Naeher proglašena najboljom vratarkom SP-a, a Megan Rapinoe najboljom igračicom. Rapinoe je i najbolji strijelac turnira sa šest postignutih golova kao i njena suigračica Alex Morgan koja ima jednu asistenciju manje pa je osvojila drugo mjesto.

Djevojke su veliku pobjedu i četvrti naslov prvaka znale proslaviti, a društvene mreže posebno su oduševljene njihovim videima iz svlačionice i popularnim twerkanjem...