Španjolac obara rekorde

On je najbolja rezerva na svijetu: Prvi strijelac Bundeslige ulazi kao zamjena i zabija gol svakih 18 minuta

100posto
19.12.2018.11:00
Getty Images

sažeto

Paco Alcácer ove je sezone u 11 utakmica zabio 12 golova od čega čak 10 kada je ulazio kao zamjena

100posto

Borussia Dortmund trenutno je prva na tablici s 39 bodova što je šest više od drugoplasiranog Mönchengladbacha i devet više od trećeg Bayerna. Ipak, jučer ih je uspjela šokirati Fortuna koja je na domaćem terenu slavila s 2-1 i tako upisala važne bodove u borbi za ostanak.

Borussia je bila bolji protivnik, imala 74 posto posjed lopte, ali nije bilo sreće. Fortuna na kontrama došla do 2-0, a gosti su uspjeli samo smanjiti preko Paca Alcácera. Taj njegov gol je upravo ono što je i bilo najzanimljivije na ovom susretu i to ne zbog načina na koji je postignut, već zato što ga je zabio kao zamjena.

Španjolac je ove sezone u Bundesligi zabio 12 golova u 11 utakmica, a nevjerojatno zvuči podataka da ih je 10 zabio kao zamjena. Od 11 nastupa Alcácer je u početnoj postavi bio četiri puta i zabio dva gola, dok je u ostalih sedam utakmica, ulazeći u igru kao zamjena, postigao 10 golova.

Za golove koje je zabio kao zamjena mu je trebalo samo 180 minuta što u prijevodu znači da zabija svakih 18,1 minutu. No, ne ide mu jednako dobro kada počinje utakmicu. Iako je kao zamjena u 180 minuta zabio 10 golova, kao starteru mu je trebala 281 minuta za dva gola.

Zanimljivo je i to da je s 12 golova Alcácer najbolji strijelac Bundeslige, a postavio je i rekord Bundeslige po broju pogodaka kao zamjena, a tek smo na polusezoni. Nevjerojatni Španjolac tako je s 30 godina postao vjerojatno najbolja zamjena koja je ikada igrala nogomet.