HRVAT OSVAJA NJEMAČKU

FOTO, VIDEO: JEDAN JE SUPER MARIO! Mandžukić zabio dva pogotka i postao prvi strijelac Bundeslige!

Hrvatski reprezentativac je zabio dva pogotka u pobjedi Bayerna u Mainzu od 3-0. Mandžukić je tako postao prvi strijelac Bundeslige s 14 golova na svom kontu

Mario Mandžukić nikako ne posustaje u Bayernu, igra najbolju sezonu u karijeri. U pretprošlom kolu postigao je dva pogotka u pobjedi Bayerna protiv Fürtha, zatim je zabio gol i asistirao u pobjedi protiv Stuttgarta. Iz istog ga je razloga Kicker drugi put zaredom, četvrti put u sezoni, bio uvrstio u momčad kola i nagradio ga odličnom dvojkom.

Pohvale i visoke (u stvari niske) ocjene, očito mu gode jer je i u gostujućoj utakmici 20. kola protiv Mainza (0-3) postigao dva pogotka. “Supermario”, kako mu odavno tepaju na Eurosportu, zaboravljajući na jednog drugog Marija - onog Gomeza - jednostavno se u ovoj sezoni uvijek nalazi tamo gdje treba biti. Pogotke postiže nevjerojatnom lakoćom kao što je to u Bundesligi nekad radio Gerd Müller. Nastavi li istim ritmom, i takve će se usporedbe uskoro zasigurno čuti.

- Nevjerojatan nos za pogodak...hvale ga svi, ne samo novinari bliski bavarskom klubu.

Upravo to, nevjerojatan nos za pogodak ima Mandžo te se nakon Müllerovih 1-0 (41.) dvaput upisao u strijece utišavši Mainzove navijače koji su tražili izjednačenje. “Đilkoš” im je potopio svaku nadu. Na dodavanje Alabe najprije je u 50. minuti zabio iz velike blizine, samo je spretno podmetnuo nogu, a zatim je visoko skočio na ubacivanje Lahma na drugu stativu poslije akcije Riberyja i Müllera i glavom pospremio loptu u mrežu. U razmaku od samo sedam minuta Mandžukić je riješio utakmicu, a u 77. zamijenio ga je imenjak Gomez. “Odmori se, zaslužio si...”

S dva nova pogotka (ukupno 14) Mandžikić je na ljestvici najboljih strijelaca Bundeslige pretekao Stefana Kießlinga. Kad je Mandžo zabijao, Bayern je slavio. U zadnjih deset utakmica upisano je devet pobjeda, uz samo jedan remi u Nürnbergu. Ukupno pak, Mandžukić je Bayernu pogocima priskrbio 31 od ukupno 51 boda. Zaista impozantno.

Supermario je zabijao u 10 od svojih 17 prvenstvenih nastupa u 19 kola. Od tog je pet puta zabio vodeći pogodak za 1-0, jednom izjednačujući za 1-1. Četiri je puta pogodio za učvršćivanje vodstva (2-0) i evo treći puta za povećanje vodstva.

Zaista odlična statistika koja izbornika Igora Štimca zasigurno učvršćuje u uvjerenju da mu je Mandžukić prvi “pick” za Srbiju i nastavak kvalifikacija za Brazil.

Zanimljivo je, na njegovoj službenoj web stranici www.mariomandzukic.com mogu se na naslovnici zamijetiti dvije njegove osobne čestitke rukometašima. Prva za pobjedu nad Francuzima, druga za osvojenu broncu.

Osim što velikim koracima vodi Bayern ka naslovu, Mandžukić prati i ostale hrvatske sportaše koji uspješni kao i on. Ukoliko trenutačno takvih uopće ima...

Sjajnu večer imao je i Srđan Lakić koji je u prvom nastupu za Eintracht iz Frankfurta zabio oba gola u gostujućoj pobjedi protiv HSV-a. Lakić je mrežu Renea Adlera tresao u 22. i 36. minuti, a igrao je do 83. minute kada je zamijenjen. Milan Badelj se uklopio u sivilo domaćeg sastava i igrao je prvo poluvrijeme.

Wolfsburg je kod kuće remizirao s Augsburgom 1:1. Domaćin je poveo golom Nalda u 23. minuti, a svega dvije minute kasnije izjednačio je Jan Morávek. Ivan Perišić je za Wolfsburg igrao cijeli susret, dok je Ivica Olić u igru ušao u 67. minuti

Schalke je u Gelsenkirchenu iznenađujuće izgubio od Greuther Furtha 1:2. Domaćin je poveo golom novog pojačanja iz Lyona Michela Bastosa u 47. minuti, izjednačio je Felix Klaus pet minuta kasnije, a pogodak odluke zabio je Nikola Đurđić u 90. minuti.

Na ljestvici vodi Bayern sa 51 bodom, na drugom mjestu je Bayer Leverkusen sa 37 bodova i utakmicom manje, a treća je Borussia Dortmund sa 36 bodova i također s utakmicom manje.