Krvavi Mandžukić s Juventusom osvojio talijanski kup i postavio rekord

Slaven Knežević
17.05.2017.23:10
Twitter

sažeto

Juventus je pobijedio Lazio s 2-0 i osvojio talijanski Tim Cup. Torinski sastav bori se za naslov prvaka u Serie A i u Ligi prvaka

Juventus je pobijedio Lazio s 2-0 u finalu talijanskog kupa i tako osvojio svoj treći Kup zaredom. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu kada su Alves i Bonucci golovima u 12. i 25. minuti postavili 2-0, što se pokazalo i kao konačni rezultat.

Getty Images

U drugom dijelu uloge na terenu su se potpuno okrenule i Lazio je prijetio iz svih oružja, ali falilo je preciznosti i mirnoće u završnici. Lazio je u drugom dijelu imao 11, a Juve samo tri pokušaja. Najveći potrošač Lazijevih lopti bio je Ciro Immobile koji s takvom preciznošću ne bi mogao igrati ni za klub u sredini 1. HNL. Immobile je svojom nesposobnošću Allegriju i Juventusu poklonio naslov prvaka u Kupu.

U velikom je finalu svih 90 minuta odradio naš Mario Mandžukić koji je morao i krvariti za svoju momčad. Razbili su mu arkadu, ali za njega predaja nije bila opcija...

Juve je tako postao prva ekipa u povijesti koja je uspjela ovo natjecanje osvojiti tri puta zaredom. Pred Juventusom je još završnica prvenstva u kojem će vjerojatno i šesti put zaredom do titule, te finale Lige prvaka gdje ih čeka Real Madrid. Ivan Vargić proveo je 90 minuta na klupi Lazija. Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za utakmicu.