Kovačić prvi put zabio i asistirao za Real na istoj utakmici

Toni Horvat
30.01.2017.11:40
Reuters

sažeto

Gol kojim je načeo Real Sociedad Kovačiću je treći za ''kraljevski klub'', ali prvi u prvenstvu

Toni Horvat

Pobjedom protiv imenjaka iz San Sebastiana, Real Sociedada (3-0), ''kraljevski klub'' pobjegao je Barceloni na četiri boda prednosti na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva, a ima i utakmicu manje.

Jedan od najzaslužnijih za to bio je Mateo Kovačić, koji se opet pokazuje kao pouzdana zamjena za ozlijeđenog Luku Modrića. U 38. minuti zabio je prvi ligaški gol u dresu Reala (treći u svim natjecanjima). Asistirao mu je Cristiano Ronaldo, a 13 minuta kasnije Kova je uzvratio uslugu Portugalcu i proigrao ga za 2-0. Bila je to prva Kovačićeva utakmica za Real na kojoj je i zabio i asistirao. Konačnih 3-0 postavio je Alvaro Morata u 82. minuti.

''Zabio sam i asistirao, ali moram nastaviti tako da bih dokazao kako zaslužujem igrati za Real'', rekao je naš reprezentativac nakon utakmice.

Naš je veznjak 17. igrač koji je ove sezone zabio za Madriđane, koji su prema tome rekorderi u ligama ''petice''. Ronaldu je jučerašnji gol bio 13 u posljednjih 13 utakmica u svim natjecanjima, a asistencija Kovi bila mu je 79. u dresu Reala. Za usporedbu, otkako je CR7 stigao u Madrid, niti jedan njegov suigrač nije ih imao više od 54.

Morata je u igru ušao u 66. minuti, a strijelcima se pridružio u 82. To mu je peti put ove sezone da je kao zamjena zabio gol, a to nije uspjelo niti jednog drugom igraču španjolskih klubova. Golman Keylor Navas proslavio je jubilej, 100. put je branio u Primeri, što nikad nijedan Kostarikanac nije učinio.

Za kraj spomenimo da je Real jedna od dvije momčadi neporažene na svojem terenu u Primeri ove sezone. Druga je, iznenađujuće, Las Palmas, za koji igra Marko Livaja, a nedavno mu se pridružio Alen Halilović.