Kalinić zabio, a onda mu vratar 'ukrao show': Čudesno pogodio mrežu glavom za prvi bod u povijesti

Vjekoslav Paun
03.12.2017.15:45
Reuters

sažeto

Milan nije očekivao da će izgubiti bodove protiv posljednjeplasirane momčadi Serie A (2-2)

Nikola Kalinić zabio je za Milan, ali vijest dana u nogometnom svijetu je vratar posljednjeplasirane momčadi Serie A Beneventa koji je dokazao da vratar u protivničkom šesnaestercu nije glupost, posebice ako nemaš što za izgubiti...

Vodstvo Rossonerima u 15. kolu donio je Bonaventura u 38. minuti nakon nekoliko odbijanja u kaznenom prostoru, da bi domaćin izjednačio u 50. minuti preko Puscasa.

Tad je na scenu stupio Nikola Kalinić koji je zabio glavom za 2-1, dogodilo se to u 45. minuti, a onda, u drugom dijelu, nastali su problemi za favoriziranu momčad.

Romagnoli je pocrvenio u 75. minuti što je dodatno napalilo domaće, pa je, minutu prije kraja utakmice, u protivnički šesnaesterac stigao i vratar domaćih.

U 94. minuti tako je nakon slobodnog udarca Alberto Brignoli sjajno namjestio glavu i ušao u povijest svog kluba.