Dinamo uvjerljivo slavio u Puli, Rijeka nastavila nevjerojatan niz nepobjedivosti protiv Slavena

Toni Horvat
08.04.2018.21:00
Danijel Bartolic / CROPIX

sažeto

Dinamo je zaključio 28. kolo Prve HNL pobjedom 4-0 u gostima kod Istre 1961, Rijeka slavila kod Slaven Belupa 3-1

Toni Horvat

Pod pritiskom Hajduka i Rijeke, koji su ovog vikenda ubilježili pobjede, nogometaši Dinama lako su riješili gostovanje u Puli i svladali domaću Istru 1961 golovima El Arabija Soudanija, Danija OlmaIvana Fiolića i Marija Gavranovića 4-0.

Soudani nije imao težak posao za postizanje svojeg 13. gola u sezoni, sve mu je u 23. minuti pripremio Gavranović i poslužio ga tako da je Alžirac morao samo iz blizine gurnuti loptu u mrežu.

Olmo je u 48. minuti nakon prekršaja Matasa izborio jedanaesterac i sam ga realizirao za potvrdu pobjede.

U završnici se Soudani iskazao i kao asistent, a prvo je realizaciju u 85. minuti prepustio Fioliću, a u sudačkoj nadoknadi i "vratio uslugu" Gavranoviću za prvi gol na utakmici.

U ranijem terminu Rijeka je u Koprivnici nadigrala Slaven Belupo 3-1. Maxwell Acosty i Mirko Antonio Čolak Riječanima su donijeli dva gola prednosti, u nastavku je smanjio Ivanovski iz penala, a konačni rezultat postavio je Puljić.

Damir Krajac / CROPIX

Čolak je bio i sudionik ružnog incidenta u prvom poluvremenu, kad je pokušao pucati škaricama, ali je umjesto lopte pogodio domaćeg braniča Bruna Godu u glavu i na mjestu ga nokautirao. Nakon hitne intervencije 19-godišnji igrač Slavena brzo je došao svijesti, pa čak i nastavio igrati, ali je na poluvremenu ipak ostao u svlačionici.

Rijeka je tako nastavila fantastičan niz nepobjedivosti protiv Slavena, koji traje još od 2011. godine. Od tada su se sastali 24 puta, pola utakmica završilo je neodlučeno, a pola pobjedom Riječana.