Diego Simeone s tribine nadmudrio Wengera koji je po 250. put vodio ekipu u Europi

Slaven Knežević
03.05.2018.22:55
Getty Images

sažeto

Atletico Madrid izbacio je Arsenal iz Europske lige i tako postao prvi finalist. U drugoj utakmici Salzburg je s 2-1 pobijedio Marseille, ali to nije bilo dovoljno za finale

Arsene Wenger najavio je nedavno da će na kraju ove sezone nakon 22 godine napustiti klupu Arsenala. Francuz ih je večeras odveo u Madrid na uzvratni susret polufinala Europske lige u nadi kako će se plasirati u finale, a onda i osvojiti zadnji trofej kao trener Arsenala. Bila je to Wengeru 250. utakmica koju je kao trener vodio u Europi, a jedini koji je na velikim europskim natjecanjima bio više puta je Sir Alex Ferguson koji je 269 puta vodio svoju momčad u Europi.

Arsenal u Madrid nije došao u najpovoljnijoj situaciji. Atletico je imao 1-1 iz prve utakmice odigrane u Londonu i već bi ih remi bez golova odveo u finale. Već u 12. minuti gostima se ozlijedio Koscielny koji bi mogao propustiti i Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Njega je zamijenio puno neiskusniji Chambers.

Atletico je danas bio bolja ekipa, a prolaz u polufinale potvrdili su već u prvom dijelu. Na samom kraju poluvremena Diego Costa probio je lošu obranu Arsenala i zabio za 1-0, odnosno konačnih 2-1. Ni u drugom dijelu Arsenal nije djelovao puno bolje. Ponovno su gosti bezidejno kružili oko gola Atletica, ali kao da ih je bilo strah pucati. S druge strane domaćini su dobro kontrolirali susret, a mogli su i povećati svoje vodstvo u nekoliko navrata, no na kraju im je bio dovoljan i taj jedan gol da postanu prvi finalist ovogodišnje Europske lige.

U drugoj utakmici RB Salzburg je uspio poništiti prednost Marseillea od 2-0. U regularnom dijelu, u 53. minuti zabio je Haidara, a u 65. je Sarr zabio autogol i tako stvari vratio na početak. U produžecima je Marseille uspio osigurati finale pogotkom Rolanda u 116. minuti. Isti igrač u igru je ušao samo 15 minuta ranije umjesto Payeta. Tri minute nakon tog pogotka Haidara je dobio drugi žuti karton i tako zapravo potvrdio ispadanje svojeg Salzburga iz Europske lige.