Čop zabio Realu, Isco u 90. minuti donio pobjedu bijelima

Vjekoslav Paun
15.04.2017.21:15
Reuters

sažeto

Real i Barcelona ovoga su vikenda upisali pobjede. Duje Čop zabio je kraljevskom klubu, ali nije bilo dovoljno...

Real Madrid teško je stigao do bodova kod Sporting Gijona. Bez Ronalda, Benzeme, Balea i Modrića 'visio' je kraljevski klub, a sjajnu utakmicu imao je i Duje Čop...

Već u 14. minuti zabio je hrvatski napadač i tako šokirao Real. Slavlje domaćih nije dugo potrajalo jer se Real ekspresno vratio u utakmicu, Lucas je uposlio Isca koji tri minuta kasnije zabija za poravnanje. Domaći su do novoga vodstva stigli u 50. minuti, a glavom je za 2-1 pogodio Mikel Vesga i tako se upisao i u strijelce nakon što je ranije asistirao Čopu.

Devet minuta kasnije zabio je Alvaro Morata, a konačan rezultat postavio je Isco u 90. minuti koji je na asistenciju Marcela zaključio uzbudljiv susret. Mateo Kovačić igrao je 89 minuta, a Duje Čop upisao je 80 minuta.

Barcelona je 3-2 pobijedila Real Sociedad, a svih pet golova palo je u prvih 45 minuta. Leo Messi je u 17. minuti otključao vrata gostiju fenomenalnim pogotkom s dvadesetak metara kada je pogodio donji lijevi kut. Argentinac je dvadeset minuta kasnije zabio i drugi gol, nakon što je vratar Sociedada obranio udarac Suarezu.

U tom trenutku nitko na Camp Nou nije mogao pretpostaviti da će biti drame, no upravo se to dogodilo. Umititi je u 42. minuti pospremio loptu u vlastitu mrežu i smanjio zaostatak Sociedada. Barca je nakon asistencije Messija za Paca Alcaceru povela 3-1 u 44 minuti, ali samo minutu kasnije Xavi Prieto zabija za 3-2.