Atletico razbio Lokomotiv, a Ćorluka obnovio ozljedu: Vatreni stoper odšepao s terena u Moskvi

Slaven Knežević
15.03.2018.22:55
Getty Images

sažeto

Vedran Ćorluka odšepao je s terena u 75. minuti utakmice protiv Atletico Madrida u osmini finala Europske lige. Izgleda da je ponovno u pitanju desna Ahilova tetiva

Nogometaši Atletico Madrida pregazili su u Moskvi Lokomotiv našeg Vedrana Ćorluke s 5-1 i tako se plasirali u četvrtfinale Europske lige. Iako su Španjolci iz prve utakmice imali 3-0 nisu ništa htjeli prepustiti slučaju pa su uvjerljivo slavili i u uzvratu. Golove za Atletico zabili su Angel Correa, Saul Niguez, Antoine Griezmann, dva je dodao Fernando Torres, a za Lokomotiv se u strijelce upisao Maciej Rybus.

Ipak, za nas je puno važnija vijest da se ponovno ozlijedio reprezentativni stoper Vedran Ćorluka. Čarli je u 75. minuti šepajući napustio teren i situacija ne izgleda dobro. Ćorluka je u travnju prošle godine operirao Ahilovu tetivu desne noge i zbog toga izbivao s terena 11 mjeseci, a sada nakon tri odigrane utakmice zbog iste noge je morao napustiti teren i tako je zadao nove brige izborniku Hrvatske Zlatku Daliću.

Šime Vrsaljko odigrao je drugo poluvrijeme za Atletico Madrid. U ostalim susretima Marseille je s 2-1 u gostima pobijedio Athletic Bilbao i tako se s ukupnih 5-2 kvalificirao u iduću fazu natjecanja. Prolaz u četvrtfinale potvrdio je i Lazio pobjedom od 2-0 na gostovanju kod Dinama iz Kijeva, a tamo će biti i Sporting koji je nakon produžetaka uspio postići gol za prolaz dalje. U prvom susretu bilo je 2-0 za Sporting, a sada je Viktorija Plzen zabila također dva pa se o prolasku odlučivalo u produžecima gdje se bolje snašao portugalski prvoligaš.

Nikola Kalinić i njegov Milan nisu uspjeli preokrenuti negativan rezultat iz prve utakmice protiv Arsenala. Englezi su u prvoj utakmici u Milanu slavili s 2-0, a iako je danas Milan poveo preko Calhanoglua, Welbeck s dva gola i Xhaka s jednim pobrinuli su se da Wengerova ekipa s ukupnih 5-1 ode u četvrtfinale.

Prava drama odvijala se u Lyonu. Francuzi su u prvoj utakmici slavili s 1-0 protiv CSKA iz Moskve, no Rusi su u uzvratu krenuli furiozno i nakon nešto više od sat vremena igre imali velikih 1-3. U 71. minuti Diaz je uspio smanjiti na 2-3, ali Lyon do kraja nije uspio zabiti još jedan gol, pa se CSKA plasirao dalje zbog više golova zabijenih u gostima.

Salzburg je na domaćem terenu uspio zadržati neprepoznatljivu Borussiju Dortmund i tako potvrdio 2-1 iz prve utakmice i plasman u četvrtfinale. Borussia se probudila tek u nastavku, ali to nije bilo dovoljno da zabiju dva gola koliko im je bilo potrebno da okrenu rezultat u svoju korist. Prijetio je i Salzburg, no i oni su bili neprecizni pa je rezultat ostao 0-0. Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Salzburg.

Od njemačkih klubova dalje je uspio proći RB Leipzig koji je na gostovanju kod Zenita s 1-1 potvrdio pobjedu od 2-1 iz prve utakmice. Tako će u četvrtfinalu biti dva kluba istog vlasnika, Leipzig i Salzburg.

Za kraj ponovimo, u četvrtfinalu Europske lige borit će se Atletico Madrid, Marseille, Lazio, Sporting, RB Leipzig, Arsenal, CSKA Moskva i Salzburg.