Zagreb, 281110.Rukometna liga prvaka. 6. kolo, grupa D.Trenutno se u Areni Zagreb odigrava 6. kolo grupe D rukometne Lige prvaka izmedju domacina RK Croatia osiguranje Zagreb i gosta, njemackog RK Flensburg-Handewitt.Na slici: Marko Kopljar u napadu.Foto: Sime Sokota / CROPIX
 Sime Sokota / CROPIX
LIGA PRVAKA

Maestralni Zagreb poigrao se s Flensburgom, Horvat zabio 10 golova iz 10 pokušaja!

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 28. studeni 2010. 20:46

U dvoboju šestog kola rukometne Lige prvaka rukometaši Zagreba CO pobijedili su u Zagrebu njemački Flensburg 31-26 (14-12). Došli su time igrači Nenada Kljaića do treće pobjede, dosad najrelevantnije, u skupini D natjecanja najboljih europskih rukometnih klubova.

Zagrebačka se momčad rezultatski značajnije odlijepila na startu drugog poluvremena, te do kraja sačuvala stečenu razliku. Zlatko Horvat predvodio je pobjedničku momčad zabivši deset golova iz deset pokušaja. Ovom se pobjedom Zagreb CO poravnao se na drugom mjestu ljestvice skupine D s njemačkom momčadi, ali međusobni omjer je na strani hrvatskog prvaka, budući da je prvi dvoboj u Njemačkoj završen pobjedom Flensburga 32-29.

U drugome nedjeljnom dvoboju šestog kola skupine vodeći je Ciudad Real u svojoj Quijote Areni pobijedio sarajevsku Bosnu 32-17.

Bez ozlijeđenog Domagoja Duvnjaka HSV u gostima nije uspio pobijediti čak niti skromnoga slovačkog prvaka, Tatran iz Prešova. Zaradili su domaći svoj prvi bod u natjecanju završivši dvoboj rezultatom 26-26. U 56. su minuti vodili Hamburžani 26-24, ali su im Slovaci u dvjema posljednjim minutama stigli izjednačiti. Najbolji je strijelac u redovima gostiju bio Michael Kraus sa šest golova. Blaženko Lacković dodao je tri, a Igor Vori dva gola.